DÖK tevékenysége
Diákönkormányzatunk (mely az iskola tanulóinak demokratikusan megválasztott érdekképviseleti szerve) elfogadott munkaterv szerint végzi tevékenységét. Ezek szerint a közösségi élet szervezését, a tanulók érdekképviseletét igyekszik ellátni, valamint a diákokat érintő kérdésekben véleménynyilvánítási, egyetértési jogot gyakorol
(Az iskola fegyelmi bizottságában a mindenkori elnök látja el a diákok érdekképviseletét.)
Tanév elején megrendeljük az érdeklődőknek az Európai diáknaptárat, melyet jó haszonnal forgatnak/forgattak diákjaink.
A diákönkormányzat működteti a sulirádiót , hetente kétszer, óraközi szünetekben jelentkezik.
Békéscsabára színházlátogatásokat szervezünk, a bérletes előadások időpontjában.
Évente egy vagy két alkalommal suliújságot jelentetünk meg, mely az eltelt időszakok iskolai tevékenységét, versenyeredményeket, valamint a tanulók iskolai és iskolán kívüli szabadidős, sport életet mutatja be
A DÖK – az iskola valamennyi tanulóját bevonva a közösségi életbe – igyekszik hagyományokat ápolni. Minden tanév októberében a kilencedikes diákoknak gólyaavatót szervezünk – nem titkolt célunk, hogy az iskola valamennyi diákja otthonosan, a közösséghez tartozónak érezze magát. A gólyaavatót a felsőbb évesek ötletei alapján szervezzük, „beavatásként” a „székelyes” –mindennapokba.
Decemberben – szintén a hagyományoknak megfelelően – fenyőfákat állítunk, valamint minden tanulót és dolgozót – a Sulimikulás és a Krampuszok segítségével – egy-egy szem szaloncukorral ajándékoztuk meg. A szünet előtti utolsó héten karácsonyi diákgálát szervezünk, mely egyre színvonalasabb műsorszámaival már nemcsak az iskola, hanem a város karácsonyvárásának is üde színfoltjává válik a televíziós közvetítéseknek köszönhetően. Nem utolsó sorban pedig minden évben újabb tehetséges diákokat fedezhetünk fel tanulóink között, akikre a későbbi rendezvényeinken is számíthatunk.
A diákönkormányzat tagjai aktívan kiveszik részüket a végzős tanulók szalagtűző ünnepségének szervezéséből, lebonyolításából.
Minden évben megtartjuk diákközgyűlésünket, melyen a diákok az iskola életét érintő ügyekben kérdéseket intézhetnek az iskolavezetéshez.
Iskolai hagyománynak számít a februárban megrendezett „Székely-farsang”, ahol az osztályok műsoros, jelmezes produkciókkal szórakoztatják egymást.
Évente egy tanítás nélküli munkanap programját a diákönkormányzat szervezi, ez többnyire a tavaszi szünet előtti utolsó napra eső éjszakai akadályverseny, diáknap és sportnap. Az éjszakai akadályversenyen az iskola minden osztályából minimum egy 6-10 fős csapat indul, a szarvasi Erzsébet-ligetben felállított állomásokra, ahol különböző feladatokat oldanak meg.
A másnapi diáknapon az iskola minden tanulója, osztályonként vetélkedik egymással, tréfás, játékos formában, bevonva a tanárokat is. Ezzel párhuzamosan sportversenyek zajlanak, tanár-diák meccsek, sorversenyek, megmozgatva az iskola valamennyi tanulóját, dolgozóját. Minden tanévben vannak újdonságok a programok között, előadások, - az idén például csillagászati előadás és gyakorlat – színjátszók, Székely-leg-leg-leg verseny, közös filmvetítés, városismereti vetélkedők, tréfás-elmés tanárvetélkedők, szakmai bemutatók (hajszobrászat a fodrászoknak, divatbemutató a ruhaipari szakmát tanulóknak, kiállítás a faiparis tanulók munkáiból, egészséges ételek kóstolója a vendéglátós tanulók segítségével)
A végzős tanulók búcsúja a májusi vizsgaidőszak kezdete előtt a ballagás, melynek szervezésében, lebonyolításában a DÖK szintén aktívan közreműködik.
|